Introvert nebo extrovert?

0

Introverti jsou trochu zvláštní. Pokud se zeptáte lidí kolem sebe, jak by nejlépe popsali introverty, s největší pravděpodobností nejčastěji uslyšíte slova jako rezervovaní, nespolečenští, odtažití, nemluvní nebo dokonce společensky nepochopitelní. Není to jenom jejich chyba: řada známých a oblíbených filmů zobrazuje introverty jako nesmělé a sociálně neobratné lidi, kteří většinou vypadají zvláštně, divně se oblékají a ostatními nejsou oblíbení. Někdy se dokonce děti nebo mladí lidé vsázejí, že si je vezmou do parády a promění je v oblíbené extroverty.

Naštěstí se většinou vždy ukáže, že není třeba drastických a náročných změn, aby se introverti stali zajímavými a atraktivními lidmi, kteří ohromí davy, protože introverti už takoví jsou. Introverti jsou ve skutečnosti neuvěřitelně zajímaví a přitažliví lidé, kteří jen nemají potřebu tlačit se do popředí a demonstrovat svoji úžasnost ostatním lidem.

Jsou velmi přemýšliví
Introverti tráví většinu času se svými myšlenkami. Jejich hlava je pro ně nejbezpečnějším místem na světě. Uvnitř své hlavy vedou hlubokomyslné rozhovory na různá důležitá témata, přemítají o životě, vesmíru a světě kolem sebe. Pokud mluví introvert, je témě jisté, že nebudete zklamání, neboť strávil desítky hodin přemýšlením o tématu, formováním svých myšlenek a pečlivým výběrem slov, která chce použít.

Jejich svazky jsou pevnější a důvěrnější
Pro introverty je mimořádným aktem, když se rozhodne vás přijmout do svého světa. Pokud se to stane, můžete si být jisti, že jste byli vyhodnoceni, jako výjimeční lidé. Odstraní-li introvert bariéry, které ho chrání před vnějším světem, dává vám tím najevo, že ho zajímáte a proto má zájem s vámi budovat vztahy, které budou všechno, jen ne povrchní. Jejich vztahy s lidmi, které mají rádi, jsou založeny na zvláštní úrovni důvěry, intimity a zranitelnosti, kterou většina lidí nemá možnost zažít ani vidět na vlastní oči.

Umějí skvěle naslouchat
Každý touží mít partnera, s kterým může mluvit o všem a o ničem třeba celé hodiny. Partnera, který je poslouchá a skutečně chápe, co cítí, prožívá a má na srdci. Takové věci dokáže jen introvert. Introvert rád naslouchá, a pokud hledáte radu nebo oporu, dostane se vám toho vrchovatou měrou. Introvert umí dávat a to, co vám dává, je neskutečně cenné.

Jsou tajemní
Ve společnosti jsou těmi, kdo jsou všude kolem, sledovaní a pozorovaní většinou s nevyzpytatelným výrazem na tváři. Pokud jde o jejich párty, vždy chtějí mít jistotu, že se všichni cítí dobře, přelétávají od skupinky ke skupince, aniž by se někde zdrželi příliš dlouho. Jsou všude kolem dostatečně dlouho, abyste věděli, že tam jsou, ale ne tak dlouho, abyste se o nich mohli něco dozvědět. Zásadně neflirtují s každým, koho potkají. Nevychloubají se, neupozorňují na sebe ani se nepředvádějí. Vždy mistrně kontrolují svoji náladu i svoje emoce a dokonce i řeč těla. Přesto se jim většinou podaří vzbudit zájem okolních lidí. Jejich tajemnost je magnetická a nutí ostatní přemýšlet, co je to za kouzlo, které v sobě mají.

Jsou výzvou
Výzvy miluje každý. Zatímco extroverti na sebe prozradí všechno, protože touží, aby všichni ostatní věděli, jak úžasní jsou. Introverti jsou opatrnější a dovolují ostatním, aby viděli jenom to, co o sobě chtějí prozradit. Většinou bývají experty v pouštění informací po kouskách tak, aby vzbudili zájem někoho, o koho se zajímají.

Introverti jsou skvělými společenskými rybáři. Většinou udržují méně vztahů, ale kvalitnějších a intimnějších. Proto pro případné zájemce budují cestičku, kde postupně odhalují kousky informací o sobě. Tato cestička je zároveň testem, zda člověk, kterého se introvert snaží přilákat, stojí za emocionální investici. Toto postupné odhalování informací zajišťuje, že introvert je mnohem atraktivnější než někdo, kdo o sobě okamžitě řekne všechno. Odměna je adekvátní vynaloženému úsilí a introvert ví, jak vše správně dávkovat a zařídit, aby se odměna zdála ještě větší,

Věnují pozornost svému vzhledu
Všeobecně lze říci, že introvert na sebe nechce zbytečně strhávat pozornost. Dává přednost splynutí s davem, v kterém se ocitne. Přesto však za sebou zanechává stopy. Vzhledem k tomu, že introverti mají tendenci trávit více času o samotě než v davu, mají dostatek času věnovat se péči o svůj zevnějšek. Proto je většinou potkáte s umytými a upravenými vlasty, s pečlivě upravenými nehty, dokonale a vybraně oblečené a zanechávající za sebou odér příjemné vůně. Introvertky se velmi často oblékají a vypadají jako modelky, aniž by na sebe strhávaly nežádoucí a zbytečnou pozornost.

Starají se o druhé
Introverti většinou bývají empatičtí, a proto jsou skvělí v péči o ty, na nichž jim záleží. Jsou velkorysí a mají tendenci chovat se skutečně altruisticky. Jsou to introverti, kdo vám každé ráno přinesou šálek čaje do postele, uvaří vám polévku, když jste nemocní, nebo vám půjčí svůj byt, když jsou na dovolené. Jsou opravdu štědří a dávají, aniž by čekali, že jim jejich péči a dobrotu někdy oplatíte. Jsou to skutečně krásní lidé jak zvenčí, tak i zevnitř.

Vědí o sobě všechno
Díky své přemýšlivosti a své analytické povaze introverti dobře vědí, jací jsou. Vědí, co se jim líbí a co nelíbí. Znají svůj žebříček hodnot a své priority. Jsou pevně spojeni se svým hodnotovým systémem a vědí, co od života chtějí. Tato silná sebejistota je dělá přitažlivější, sofistikovanější a žádoucí.

Jsou vám vždy nablízku
Introverti se vyhýbají pozornosti, jako se upíři vyhýbají slunečním paprskům. Oni být středem pozornosti netouží. Nesnaží se udělat dojem na každého kolem sebe. Chtějí se bavit, a relaxovat a vychutnávat si společnost, ve které jsou. Nezáleží jim na tom, co chcete dělat, jsou jen rádi, že s vámi tráví čas. Takže pokud se rozhodnete, že se postavíte na jeviště a předvedete všem lidem v sále karaoke, nikdy se nebudou snažit bojovat s vámi o pozornost, která patří vám. A i když budou pravděpodobně utíkat a schovávat se, až budete volat jejich jméno, můžete si být jisti, že až vystoupíte na jeviště, budou vašimi nejhlasitějšími a nejvýraznějšími povzbuzovateli.

Jsou loajální
Introverti velmi dobře vědí, s kým chtějí trávit čas a proč. Ať už jde o vztah obchodní, společenský nebo romantický, stojí introverty spoustu času a energie. Proto introverti nikdy neusilují o další vztahy, o další zářezy ani další kontakt, který jim pomůže postoupit někam výš na žebříku. Pokud si vybere právě vás, bude do vás investovat svůj čas a energii bez ohledu na to, zda se jim to vyplatí. Bude vás vždy bránit, jako nikdo jiný, vždy bude na vaší straně a nikdy vás neopustí, i kdyby vás opustili všichni ostatní. Proto jejich loajalitu nikdy nezneužívejte, ani neberte jako samozřejmost, protože pokud je zklamete, nikdy vám neodpustí.

Všeobecně jsou introverti úžasní lidí s bohatým vnitřním životem a pokud máte někoho takového ve své blízkosti nebo jste sami takoví, radujte se!

Hanka

Sdílet.

Zanechat komentář