Nestárnoucí kabelka Chanel 2.55 slaví 60 let

0

Máte slabost pro „Chanelky“? Já tedy ano. Chanelka je mým velkým snem, o kterém si nejsem jistá, zda se mi někdy splní. Pořizovací náklady tohoto Rolls Royce mezi kabelkami totiž rozhodně nejsou zanedbatelné a navíc se každých 6 měsíců zvyšují. Bez ohledu na cenu se však každoročně stávají majitelkami tohoto skvostu tisíce žen po celém světě. Ptáte se, kde se vzala fascinace právě tímto modelem?

Model 2.55 se objevil na trhu, jak název napovídá, v roce 1955 a od prvopočátku byl jednoznačně největším obchodním úspěchem nejslavnější módní návrhářky všech dob, Coco Chanel. Inspiraci našla Coco v sirotčinci, kde strávila své dětství. Původní model byl proto tmavě hnědý, jako odkaz na uniformy, které děti v sirotčinci nosili. Také řetízek přes rameno byl inspirován řetězem s klíči, kterým měly sestry přepásány svoje sutany. I malá kapsička na zadní straně kabelky má svůj původ v každodenním životě v sirotčinci: malá Coco si do takové kapsičky totiž schovávala drobné…

smart-casual-style

Pokud se tedy zamyslíme, proč je tento model mezi ženami tak populární, není jeho úspěch těžké pochopit:

  1. Za kabelkou stojí silný příběh neradostného dětství tvůrkyně v sirotčinci.
  1. Jeho tvůrkyně, Coco Chanel, byla výjimečná a inspirativní žena, legenda, která přinesla do ženské módy kromě nestárnoucích kabelek mnoho nového. Vytvořila „malé černé“ a kostým Chanel, jako první přišla s revolučním nápadem nosit kabelky přes rameno, díky své zálibě v pánském stylu vytvořila kolekci pohodlného oblečení, která se pánským stylem inspirovala a která vytvořila základ sportovního oblečení pro ženy a mnoho dalšího.
  1. Kabelka 2.55 nepodléhá módním trendům; jde o jednoduché, nestárnoucí, nadčasové umělecké dílo, která se drží na výsluní už 60 let. Nejen, že nevychází z módy, ale naopak si stále udržuje punc jedinečnosti a exkluzivity. Motivy, které ženy vedou k pořízení tohoto kousku, jsou různé: od vyjádření úcty a obdivu k historii a kvalitě značky, přes vyjádření svého stylu, až po investiční důvody. Lidí, kteří berou tento model především jako investici, stále přibývá, neboť jak už jsme řekli, cena se zvyšuje každých 6 měsíců. Každých 6 měsíců totiž vznikají nové exkluzivní barevné varianty.
  1. Kabelka 2.55 sice není veliká, ale je překvapivě prostorná. A také velmi praktická, neboť umožňuje použití pro všechny příležitosti: ať už jdete do práce, na setkání s přáteli, na slavnostní večeři nebo dokonce na událost typu rudý koberec, tato kabelka vám poskytne neocenitelné služby. Navíc si můžete být jistá, že tento doplněk pozvedne váš outfit a podpoří váš styl.

classy-style

Je zbytečné zdůrazňovat, jak moc je tato kabelka populární a že si ji oblíbilo mnoho světových celebrit. Při letmém pohledu do jakéhokoli ženského obrázkového časopisu můžeme vidět stovky příkladů. U českých „hvězd“ showbyznysu se tak často neobjevuje – naše „celebritky“ vídáváme častěji s kabelkami ozdobenými monogramy LV. Dalo by se říci, že zahraniční turistky procházející centrum Prahy jsou chanelkou ozdobené častěji než Češky. Kabelka 2.55 se pro svoji univerzálnost totiž hodí ke všemu: k tmavým džínám a svetru, neformálním béžovým šatům s nahými sandály nebo ohnivě červeným šatům s klasickými lodičkami. Ať si tedy tuto kabelku vezmete k jakémukoli stylu, nikdy nešlápnete vedle.

Autor: Hanka

Sdílet.

Zanechat komentář