Směle do akce!

0

„Jestliže nejdeš za tím, co chceš, nikdy to nebudeš mít. Pokud se nezeptáš, nikdy nedostaneš odpověď. A neuděláš-li krok vpřed, navždy zůstaneš na stejném místě…“ Nora Roberts

 

Pravidelný čtenář si zajisté vzpomene, že o síle myšlenek a vyřčených slov jsme již psali (viz Síla myšlenky a Síla slova). Co tedy ještě zbývá, aby se kruh uzavřel? Ale ne, není to kruh, je to spirála, která se stále točí a točí a nikdy se neuzavře. Ano, tušíte správně, jsou to činy! Abychom dosáhli toho, co chceme, nestačí o tom jen snít a mluvit, potřebujeme AKCI. Nemám vystudovaný Matfyz, ale jestli si něco z fyziky pamatuji, pak to, že každá akce vyvolá určitou reakci.

Blíží se plavková sezóna, tak myslím, že nejaktuálnějším příkladem, který se týká vesměs nás všech, je hubnutí. Skoro všichni sníme o dokonalé postavě modelek či modelů z billboardu na zastávce. Určitě také nejsem jediná, kdo si dopřává nejrůznější kalorické bomby s tím, že hubne až od pondělí. Jsem schopná to prohlásit poté, co jsem snědla na snídani lívance se smetanou a borůvkami a k obědu řízky s hranolky a tatarkou, navíc těsně před tím, než si jako dezert dopřeju maminčin domácí koláč (kdo by odolal!). Dokonce i do fitka jsem měla permanentku. Přes všechna má prohlášení a členství ve fitness centru kila spíše přibývala, než ubývala. Chyběla tam totiž ta AKCE. Až jednou jsem se přestala cpát nezdravými věcmi (až na výjimky) a začala chodit pravidelně cvičit. Světe div se, výsledky se dostavily. Potvrzení fyzikální teorie v praxi. Jednoduché, že? Přesně tak je to s čímkoliv, čeho chceme dosáhnout.

Platí to i v případě, kdy se snažíme o něco mnohem většího. Chcete se odstěhovat se na druhý konec světa, změnit partnera, založit svou vlastní firmu, či si doplnit vzdělání a získat vysokoškolský titul? Znáte svou vysněnou práci, ale děláte úplně něco jiného? Sníte o tom, dokonce i mluvíte, ale to je asi tak všechno. A tak se stane, že den za dnem chodíte někam, kam vůbec nechcete a děláte práci, která vás vůbec nenaplňuje. Potkávám takových lidí čím dál tím víc, v lepším případě mají své vysněné povolání jako hobby. Přitom je tolik možností!

Pokud máte v hlavě určitý cíl, kterého chcete dosáhnout, a už o něm dokonce i mluvíte, je nejvyšší čas začít konat. Možná máte strach. Snít a mluvit o něčem je pořád ještě bezpečné, ale „pustit se do toho“ s sebou nese i nějaké to riziko. Pravdou ale je, že je vždy lepší něco zkusit a případně „neuspět“, než neudělat nic. Nevíte, jak začít?

  1. Vystupte ze své komfortní zóny

Žijeme ve světě neustálých změn a i naší lidskou podstatou je změna a růst. Víte, že vás vaše práce na 100 % neuspokojuje, ale už jste v ní zběhlí, dalo by se říci, že jste se za ta léta stali profíkem. Není to ono, ale změna by znamenala tolik nového…a přesně o to tu jde! Vystupte ze své komfortní zóny a vyzkoušejte něco jiného. A vy přesně víte, co by to mělo být 😉 Nejsme přece sochy, abychom celý život strávili na jednom místě.

  1. Překonejte svůj strach

Strach z neznámého, ze změny, z nezaplacených účtů, z toho, co tomu řeknou ostatní…to vše existuje jen ve vaší hlavě a nemá s realitou vůbec nic společného (viz Bojíte se? Projděte se po žhavém uhlí, ono vás to přejde! ).

  1. Naplánujte si jednotlivé kroky

Vytvořte si svůj vlastní akční plán krok za krokem. V případě hledání nové práce by mohl vypadat třeba takto: ujasněte si, co chcete dělat, aktualizujte svůj životopis a rozešlete jej na nabídky, které vás zaujaly. Můžete také sami oslovit firmu, ve které toužíte pracovat (to se osvědčilo mně). Další možností je obrátit se na profesionální personální agenturu, která vám s hledáním pomůže. Připravte se na pohovor, absolvujte ho a oslňte všechny přítomné.

  1. Udělejte první krok

Říká se, že nejtěžší je začít. Vyberte první krok ze svého plánu a udělejte ho! Ne zítra, ne někdy jindy, udělejte ho hned.

  1. V případě chyby se nevzdávejte, ale poučte se z ní!

Nenechte se odradit nezdarem. Že vám hned první pohovor nevyšel? Vaše firma nedostala vysněnou zakázku? Nevadí! Zkuste se z chyby poučit a příště ji už neopakujte. Jedním z tajemství úspěchu je vytrvalost. Mnoho z nás se ale často vzdá těsně před cílem.

  1. Odměňte se a úspěch oslavte

Každý z nás ví, co je pro něj tou nejlepší odměnou. Tak s chutí do toho!

  1. Vše opakujte

I díky těmto jednoduchým pravidlům, která se snažím dodržovat, čtete teď můj článek☺. Každá VELKÁ cesta začíná malým krokem. Já už na tu svou vyrazila, a co vy?

Autor: Olivie

Mohlo by vás zajímat: Síla slovaSíla myšlenkyBojíte se? Projděte se po žhavém uhlí, ono vás to přejde!

 

 

Sdílet.

Zanechat komentář