Za co vděčíme Kim Kardashian?

0

Kdo by neznal Kim Kardashian? To jméno zná každý. Její profil na facebooku sleduje úctyhodných 25 milionů fanoušků. Není to tím, že by byla nějak mimořádně nadaná nebo že by v něčem vynikala nad ostatní. Má jenom neskutečně fotogenickou tvář, sexy postavu a zadek, který svět fascinuje. Tato „skromná“ výbava jí stačí k tomu, aby okupovala titulní stránky prestižních magazínů včetně těch nejrenomovanějších a svým vzhledem vydělávala miliony dolarů. Jak je to možné, chtělo by se říct..? To je svět opravdu tak povrchní, že uctívá osobnosti, které žádnými osobnostmi nejsou?

Ano, svět je povrchní. Kult krásy tu byl odjakživa a krásní lidé byli vždy v centru dění. Krásných žen jsou ale tisíce a málokterá se může pochlubit srovnatelným zájmem. Kim Kardashian má totiž něco navíc: představuje naprosto odlišný typ ženy, než které jsme v posledních několika dekádách byli zvyklí vídat na titulkách lifestylových časopisů. Neboť Kim Kardashian má oproti dosavadním hvězdám dobrých dvacet nebo přinejmenším patnáct kilo navíc.

Zdá se, že je tu nový trend ve vnímání ženské krásy. Ideál krásy se evidentně změnil, jinak si nelze vysvětlit fakt, že dlouhonohé vyzáblé krasavice vytlačují z titulních stránek ženy s výrazným poprsím, impozantním zadkem a krátkýma nohama, jako je Kim Kardashian nebo Kelly Brook. Ne, že by mi to vadilo: k mírám těchto žen mám samozřejmě blíž než k protáhlým rachitickým kráskám. Ba právě naopak, způsobuje mi to neskutečné potěšení.

Nedávno jsem se převlékala ve fitku, když tam dorazila jedna z našich slavných bývalých Miss. Dlouhé štíhlé nohy, dlouhé štíhlé ruce, útlá postava, 180 centimetrů. Najednou se mi však zdály její dlouhé končetiny až příliš štíhlé, postava až příliš útlá, hrudník až příliš plochý. Bez makeupu a odborného stylingu to taky tak nějak nebylo ono. Najednou jsem se cítila jako hvězda a v podprsence velikosti D jsem hrdě vypnula hruď.

Ano. Máme za co děkovat slavným prdelatým krasavicím. Nebýt jich, zřejmě by k žádné renesanci bujných ženských tvarů nedošlo. I když – k jaké renesanci? Muži, kteří zbožňují přesýpací hodiny, tu samozřejmě byli vždy, i když oficiálně a masově propagovaný styl byl jiný. Ale pro nás ženy je velmi důležité, co veřejnost prohlašuje za krásné a co už je podle ní mimo normu. Je prima, když se do běžné normy vejde zadek, na který si s přehledem můžeme odkládat i kabelku. Běžným zadkům nás ostatních to velmi zvyšuje sebevědomí.

Můj manžel říkával, že ženy, které nemají prsa a pořádný zadek, se líbí jen mužům, kteří mají nedostatek testosteronu. Pokud je to tak, zdá se, že to s testosteronem rozhodně začíná být lepší. A to je pro nás ženy každopádně po všech stránkách velmi dobrá zpráva…

Hanka

Sdílet.

Zanechat komentář